Novorozenci a miminka

Focení miminek zabere cca 45 – 60minut, podle miminka, jak je naložené. Preferuji focení v přirozených polohách. Klidně at má otevřená očka, když se mu nechce spinkat. Pokud potřebuje, tak se fotí u maminky v náručí, ta je vždy uklidnující. Nejdůležitější je, aby vše bylo miminku příjemné a bylo spokojené, to je u mě na prvním místě. Fotím novorozeňátka i doma, kde je krásně teploučko, máte tam svoje zázemí a miminko je tam zvyklé.
Jezdím fotit miminka i přímo do porodnice, kde jsou zaznamenané první dny jeho života. Vznikají tam krásné momentky, přirozené fotky a Vy už pak nemusíte nikam s miminkem jezdit.
S sebou pro miminko budou stačit plínky, přebalovací podložky a pokud používáte – tak dudlík. Čelenky a jiné doplňky jsou v atelieru. Pokud např. tatínek hraje hokej, fotbal, jezdí na motorce, je hasič atd, vezměte sebou pár věcí – vyfotíme miminko s balonem, s helmou atd, at jsou fotky osobnější – Vaše.

 

Batolata a děti starší

Můžete vzít s sebou více oblečení, džíny, košile, šatičky, čepice, klobouky, kšiltovky, vše co Vás napadne :-), pokud Vaše dítě hraje fotbal nebo máte doma baletku, přibalte také míč, dres či baletní sukýnku 🙂 Také určitě nezapomeňte na oblíbené plyšáky a hračky 😉 DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA VÍTÁNA ;-). Pár šatiček a věcí mám k zapůjčení v ateliéru.

 

Pro rodiče

Vezměte oblečení klidně více, tmavé, světlé i barevné oblečení. Pokud možno sladit se do stejného tónu barev.

 

Těhotné ženy

Ideální doba pro focení je 30-36tt když už je vidět pupíček 🙂
Na focení se hodí: džíny, košile, tuniky, šaty, krajkové spodní prádlo, pyžamové košilky, bolerka, zajímavá trička, klobouky, šperky, šátky. Dále můžete vzít botičky, fotky z ultrazvuku, plyšáky nebo oblečky pro mimi. V ateliéru jsou k zapůjčení také několikery šaty a látky. Po domluvě je i možné focení ve vaně s mléčnou vodou. Nejraději fotím venku v přírodě.
Pokud chcete mít originální fotografie, použijeme rekvizity z Vašich oblíbených věcí, koníčků – jízda na motorce, kapela, sport – fotografie budou o to pestřejší.
Pozor na otlaky na kůži – třeba od podprsenky, ponožek atd.
Na focení je dobré si vzít tělové spodní prádlo – podprsenku bez ramínek.