Hezký den, jmenuji se Věrka Matejíčková

Jsem fotografka hlavně dětí. S těma si myslím mi to prostě jde. Umím je rozesmát. Vím, jaké děti jsou, jaké mají životní období – od smíšku po nabručené dvouletáky, se kterými je trošku těžká domluva :-). Sama mám 3 děti, takže čerpám hlavně z vlastních bohatých zkušeností.

Kromě dětí fotím samozřejmě i rodiny. Mám moc ráda přirozenější fotky, kdy se svými dětmi řádíte, mazlíte se, objímáte se, jako bych tam nebyla. Dítě, které na Vás kouká jak na obrázek je pro mě mnohem víc, než fotka, kde všichni koukáte do objektivu, usmíváte se – ale trošku tam chybí ty emoce.

Hodně fotím děti ve školkách a školách, kde se snažím, aby fotky vypadaly jinak než školková klasika, kterou spousta z nás zná. Vlastně jsem školky začala fotit, když děti přinesly ze školky první fotky s umělým křečovitým úsměvem. Snažím se děti vždy rozesmát, fotíme i venku – jarní v kytkách, podzimní v listí. Skupinové fotky – netradiční – v krabici, v papíru atd.

Ráda fotím těhotenské fotky – nejlépe venku v přírodě, ale i v ateliéru. Ženy v tomto období září a stojí za to zaznamenat tento okamžik. Na miminka se přímo nespecializuji, ale fotím je. Mám pár misek, oblečků atd. Nejraději ale miminka fotím v náručí rodičů, tam se dají fotit vždy. Pokud chcete polohovací fotky na bříšku s rukami pod hlavou – tak na to ta pravá nejsem. Koukněte do galerie, co fotím já.

Jsem připravená Vám nafotit i Vás svatební den.

Během roku, když to jde, fotím hlavně venku. Využívám tady v okolí, co kde právě roste a kvete. Miluju focení v magnolii, šeříku, levanduli, jeteli, vlčím máku, v parku, ve vysoké trávě, focení při západu slunce, focení v sadu a na vinici, na podzim v listí, v zimě ve sněhu.

Pokud počasí nedovolí – fotím v ateliéru v Jelenici. A to hlavně miminka a v zimních měsících i narozeniny a hlavně vánoční focení. To dělám každý rok venku i uvnitř.

Věrka